Truda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trudë
Gurkuq
Fshat

Trudë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurkuq.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]