Keçekolla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Keçekollë
Fshat
noform
Fshati Keçekollë
Vendndodhja
Keçekollë is located in Kosova
Keçekollë
Keçekollë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 59″ Veri

21° 18′ 51″ Lindje

Keçekollë është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]