Prugoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prugoc
Progos
Fshat
Vendndodhja
Prugoc is located in Kosova
Prugoc
Prugoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 537 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 28″ Veri

21° 7′ 13″ Lindje

Prugoc është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Progos.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]