Dragoci (Prishtinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragoc
Fshat
Vendndodhja
Dragoc is located in Kosova
Dragoc
Dragoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 867 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 17″ Veri

21° 19′ 48″ Lindje

Popullsia 178 banorë (2011)

Dragoc është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]