Matiçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Matiçan
Fshat
noform
Matiçani në dimër
Vendndodhja
Matiçan is located in Kosova
Matiçan
Matiçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 44″ Veri

21° 11′ 54″ Lindje

Popullsia 13876 banorë (2011)

Matiçan është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]