Jump to content

Kukaj (Prishtinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kukaj
Kodër
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej17

Kukaj është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Para vitit 1999 fshati ishte i njohur edhe me emrin Kukavicë.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 17 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si shqiptarë.[1]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ethnic composition of Kosovo 2011. Shqyrtuar: 15 mars 2019.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]