Sinidoli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sinidol
Shpat
Fshat
Vendndodhja
Sinidol is located in Kosova
Sinidol
Sinidol
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 15″ Veri

21° 10′ 11″ Lindje

Sinidol është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shpat.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]