Mramori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mramor
Fshat
Vendndodhja
Mramor is located in Kosova
Mramor
Mramor
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Prishtinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 879 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 46″ Veri

21° 18′ 0″ Lindje

Popullsia 1073 banorë (2011)

Mramor është një vendbanim në komunën e Prishtinës, Kosovë.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mramori gjendet në pjesen lindore të Prishtinës për kat fisht rruges Prishtinë Gjilan, Mramori është larg nga Prishtina afro 15 km.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]