Lokaliteti arkeologjik Fusha e madhe dhe Tuma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti arkeologjik Fusha e madhe dhe Tuma
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Sadovinë e Jerlive, Viti, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 0301-8286
Nr. i referencës 2750

Lokaliteti arkeologjik Fusha e madhe dhe Tuma është një monument i trashëgimisë kulturore në Sadovinë e Jerlive, Viti, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 0301-8286.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]