Sadovina e Jerlive

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sadovinë e Jerlive
Sadovinë
Fshat
Vendndodhja
Sadovinë e Jerlive is located in Kosova
Sadovinë e Jerlive
Sadovinë e Jerlive
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 26″ Veri

21° 17′ 43″ Lindje

Sadovinë e Jerlive është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sadovinë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]