Zhitia (Viti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhiti
Ujshejt
Fshat
Vendndodhja
Zhiti is located in Kosova
Zhiti
Zhiti
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 613 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 16″ Veri

21° 22′ 20″ Lindje

Zhiti është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ujshejt.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]