Shasharja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shashare
Shashar
Fshat
Vendndodhja
Shashare is located in Kosova
Shashare
Shashare
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 13″ Veri

21° 23′ 15″ Lindje

Shashare është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shashar.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]