Buzoviku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buzovik
Fshat
Vendndodhja
Buzovik is located in Kosova
Buzovik
Buzovik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 816 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 8″ Veri

21° 23′ 26″ Lindje

Buzovik është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]