Budrika e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Budrikë e Epërme
Budrigë e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Budrikë e Epërme is located in Kosova
Budrikë e Epërme
Budrikë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 22′ 30″ Veri

21° 25′ 9″ Lindje

Budrikë e Epërme është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Budrigë e Epërme.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]