Vërbani (Viti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërban
Urban
Fshat
Vendndodhja
Vërban is located in Kosova
Vërban
Vërban
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 630 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 14″ Veri

21° 16′ 34″ Lindje

Vërban është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Urban.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]