Remniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Remnik
Fshat
Vendndodhja
Remnik is located in Kosova
Remnik
Remnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 587 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 36″ Veri

21° 26′ 32″ Lindje

Remnik është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]