Devaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Devajë
Fshat
Vendndodhja
Devajë is located in Kosova
Devajë
Devajë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 56″ Veri

21° 24′ 3″ Lindje

Devajë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]