Podgorca (Viti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Podgorcë
Temal
Fshat
Vendndodhja
Podgorcë is located in Kosova
Podgorcë
Podgorcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 4″ Veri

21° 24′ 30″ Lindje

Podgorcë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Temal.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]