Vërnakolla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërnakollë
Fshat
Vendndodhja
Vërnakollë is located in Kosova
Vërnakollë
Vërnakollë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 809 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 17″ Veri

21° 28′ 15″ Lindje

Vërnakollë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]