Debelldehu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Debelldeh
Fshat
Vendndodhja
Debelldeh is located in Kosova
Debelldeh
Debelldeh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1106 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 39″ Veri

21° 23′ 54″ Lindje

Debelldeh është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky vendbanim është thellë i vendosur në Mali i Zi i Shkupit (Malet e Karadakut), i vendosur në një qafë malore në veriperëndim të malit Kopilaqë, në kufi me Maqedoninë. Në perëdim kufizohet me vendbanimin Mjak, kurse në jug me Tanushën cili ndodhet në teritorin e Maqedonisë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]