Kabashi (Viti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kabash
Fshat
Vendndodhja
Kabash is located in Kosova
Kabash
Kabash
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Kabashas
Lartësia 548 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 6100
Prefiksi -
Targa 06
Koordinatat 42° 18′ 25″ Veri

21° 21′ 24″ Lindje

Dendësia 100b/km2 banorë/km2

Kabash është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]