Ramnishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ramnisht
Rrafshak
Fshat
Vendndodhja
Ramnisht is located in Kosova
Ramnisht
Ramnisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 18″ Veri

21° 22′ 60″ Lindje

Ramnisht është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrafshak.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]