Vërnezi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërnez
Fshat
Vendndodhja
Vërnez is located in Kosova
Vërnez
Vërnez
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 832 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 1″ Veri

21° 28′ 42″ Lindje

Vërnez është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]