Ballanca (Viti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ballancë
Fshat
Vendndodhja
Ballancë is located in Kosova
Ballancë
Ballancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 575 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 44″ Veri

21° 21′ 55″ Lindje

Ballancë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]