Begunca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beguncë
Gunbardh
Fshat
Vendndodhja
Beguncë is located in Kosova
Beguncë
Beguncë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 13″ Veri

21° 23′ 15″ Lindje

Beguncë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gunbardh.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]