Sllatina e Epërme (Viti)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sllatinë e Epërme
Gjelbinë e Epërme
Fshat

Sllatinë e Epërme është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjelbinë e Epërme.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sllatinë e Epërme është vendbanim qe banohet nga popullsia shqiptare.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]