Korbliqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Korbliq
Korbaj
Fshat
Vendndodhja
Korbliq is located in Kosova
Korbliq
Korbliq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 871 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 10″ Veri

21° 20′ 10″ Lindje

Korbliq është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Korbaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]