Glloboçica (Kaçanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Glloboçicë
Qafëmal
Fshat
Vendndodhja
Glloboçicë is located in Kosova
Glloboçicë
Glloboçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 844 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 16″ Veri

21° 10′ 56″ Lindje

Glloboçicë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Qafëshkabë dhe Qafëmal.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]