Dubrava (Kaçanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dubravë
Lirisht
Fshat
Vendndodhja
Dubravë is located in Kosova
Dubravë
Dubravë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 601 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 17″ Veri

21° 11′ 48″ Lindje

Dubravë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lisnajë dhe Lirisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]