Biçeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Biçec
Bicaj
Fshat
Vendndodhja
Biçec is located in Kosova
Biçec
Biçec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Ferizaj
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 44″ Veri

21° 12′ 52″ Lindje

 Fshati  Biçec është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin      Bicaj.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rrëzë malit Sharr gjendet fshati Biçec me mbi 300 shtëpi dhe me afro 2200 banore. Fshati gjendet në pjesën veriperendimore te Kaçanikut apo me saktesisht ne kilometrin e 4 në krahun e majt te magjistrales Kaçanik-Prishtinë. Shkolla e fshatit Biçec gjendet në qender të fshatit dhe e mban emrin e atëdhetarit "Jusuf Gërvalla" numron përafërsisht 500 nxënës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]