Biçeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Biçec
Bicaj
Fshat
 Fshati  Biçec është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin      Bicaj.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rrëzë malit Sharr gjendet fshati Biçec me mbi 300 shtëpi dhe me afro 2200 banore. Fshati gjendet në pjesën veriperendimore te Kaçanikut apo me saktesisht ne kilometrin e 4 në krahun e majt te magjistrales Kaçanik-Prishtinë. Shkolla e fshatit Biçec gjendet në qender të fshatit dhe e mban emrin e atëdhetarit "Jusuf Gërvalla" numron përafërsisht 500 nxënës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]