Llanishti (Kaçanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llanisht
Linisht
Fshat
Vendndodhja
Llanisht is located in Kosova
Llanisht
Llanisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 59″ Veri

21° 16′ 17″ Lindje

Llanisht është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Linisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]