Runjeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Runjevë
Rranzë
Fshat
Vendndodhja
Runjevë is located in Kosova
Runjevë
Runjevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 41″ Veri

21° 15′ 16″ Lindje

Runjevë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]