Begraca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Begracë
Këshjellëzë
Fshat
Vendndodhja
Begracë is located in Kosova
Begracë
Begracë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 626 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 37″ Veri

21° 14′ 32″ Lindje

Begracë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Këshjellëzë.

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]