Bajnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bajnicë
Bajë
Fshat
Vendndodhja
Bajnicë is located in Kosova
Bajnicë
Bajnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 583 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 16″ Veri

21° 9′ 52″ Lindje

Bajnicë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Bajëzë dhe Bajë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]