Nikoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nikoc
Nikosh
Fshat
Vendndodhja
Nikoc is located in Kosova
Nikoc
Nikoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 820 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 17″ Veri

21° 18′ 46″ Lindje

Nikoc është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Nikosh.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]