Strazha (Kaçanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strazhë
Gurzi
Fshat
Vendndodhja
Strazhë is located in Kosova
Strazhë
Strazhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Ferizaj
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 11′ 48″ Veri

21° 11′ 60″ Lindje

Pyll afër Strazhës

Strazhë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurzi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]