Stagova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stagovë
Stagonë
Fshat

Stagovë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Stagonë. Fshati shtrihet në jug të Kosovës që e ndan lumi Nerodime.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]