Stagova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stagovë
Stagonë
Fshat
Vendndodhja
Stagovë is located in Kosova
Stagovë
Stagovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 12″ Veri

21° 15′ 3″ Lindje

Stagovë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Stagonë. Fshati shtrihet në jug të Kosovës që e ndan lumi Nerodime.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]