Sllatina (Kaçanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sllatinë
Gjelbinë
Fshat
Vendndodhja
Sllatinë is located in Kosova
Sllatinë
Sllatinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Ferizaj
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 51″ Veri

21° 9′ 40″ Lindje

Sllatinë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjelbinë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]