Kotlina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kotlinë
Lumbardh
Fshat
Vendndodhja
Kotlinë is located in Kosova
Kotlinë
Kotlinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 34″ Veri

21° 13′ 51″ Lindje

Kotlinë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lumbardh.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]