Gërlica e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërlicë e Epërme
Guras
Fshat
Vendndodhja
Gërlicë e Epërme is located in Kosova
Gërlicë e Epërme
Gërlicë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 34″ Veri

21° 9′ 56″ Lindje

Gërlicë e Epërme është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Guraj dhe Guras.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]