Kovaçeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kovaçec
Trimor
Fshat
Vendndodhja
Kovaçec is located in Kosova
Kovaçec
Kovaçec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 14′ 31″ Veri

21° 13′ 58″ Lindje

Kovaçec është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trimor.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]