Gabrica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gabricë
Gabrrizë
Fshat
Vendndodhja
Gabricë is located in Kosova
Gabricë
Gabricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 589 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 2″ Veri

21° 10′ 31″ Lindje

Gabricë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gabrrizë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]