Soponica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soponicë
Sopot
Fshat
Vendndodhja
Soponicë is located in Kosova
Soponicë
Soponicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 538 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 1″ Veri

21° 12′ 34″ Lindje

Soponicë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sopot.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]