Vata (Kaçanik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vatë
Vataj
Fshat
Vendndodhja
Vatë is located in Kosova
Vatë
Vatë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 33″ Veri

21° 10′ 48″ Lindje

Vatë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vataj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]