Lokaliteti arkeologjik në Vranoc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti arkeologjik në Vranoc
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Vranoc, Pejë, Kosovë
Ndërtuar Parahistori, Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 03-181/84
Nr. i referencës 950

Lokaliteti arkeologjik në Vranoc është një monument i trashëgimisë kulturore në Vranoc, Pejë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 03-181/84.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]