Lokaliteti neolitik në Glladnicë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti neolitik në Glladnicë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Graçanicë, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-377/65
Nr. i referencës 2929

Lokaliteti neolitik në Glladnicë është një monument i trashëgimisë kulturore në Graçanicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-377/65.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]