Lokri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokri
Italisht : Locri
Qytet
noform
Pamje nga Lokri
Vendndodhja
Lokri is located in Itali
Lokri
Lokri

Koordinatat: 38°14′0″V 16°16′0″L / 38.23333°V 16.26667°L / 38.23333; 16.26667

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Kalabria
Provinca Reggio Calabria
Kryetari i Bashkisë Giovanni Calabrese
Partia Pdl
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25 km2
Popullsia 12,490 banorë
Dendësia 0,5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 89044
Prefiksi 0964
Shenjti mbrojtës Shenjte Catherine i Aleksandrisë
Dita e shenjtit 25 nëntor
Koordinatat 38° 14′ 0″ Veri

16° 16′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Locri (12.499 banore) është një qytet në jug të Italisë, Kalabri.