Lopik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lopik (kthjellim).


Lopik
—  komuna  —
stema_figuraLopik vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Lopik
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°58′20″V 4°56′47″L / 51.9722°V 4.9463889°L / 51.9722; 4.9463889 (Lopik)Koordinatat: 51°58′20″V 4°56′47″L / 51.9722°V 4.9463889°L / 51.9722; 4.9463889 (Lopik)
Sipërfaqja 78,92 km2
Popullsia 14.091 banorë 2011
Dendësia 178,55 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0032, 0348
Kodi Postar 3405 - 3412
Kodi statistikor 0331
Lopik is located in Hollandë
Lopik
Lopik
Lopik – harta_foto
www.lopik.nl

Lopik është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 78.92 km² dhe popullsi 14091 banorë[1]. Lopik është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht