Lorenzo Staelens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lorenzo Staelens
Të dhënat personale
Emri i plotëLorenzo Staelens
Data e lindjes (1964-04-30) 30 Prill, 1964 (56 vjeç)
Vendi i lindjesKortrijk, Belgjika
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987-1989Kortrijk
1989-1998Brugge
1998-2000Anderlecht
2001Oita Trinita
Ekipi kombëtar
1990–2000Flag of Belgium.svg Belgjika70(8)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Lorenzo Staelens (lindur më 30 Prill 1964) është një ish-futbollist belg.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin belg ka luajtur 70 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Belgium.svg Belgjika
Vite Ndeshje Gola
1990 3 0
1991 3 0
1992 4 1
1993 6 0
1994 11 0
1995 8 0
1996 3 0
1997 6 5
1998 8 0
1999 11 1
2000 7 1
Gjithsej 70 8

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]