Los Realejos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Los Realejos
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Los Realejos is located in Spanja, Ishujt Kanare
Los Realejos
Los Realejos

Koordinatat: 28°21′V 16°36′P / 28.350°V 16.600°P / 28.350; -16.600

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku Tenerife
Kryetari i Bashkisë Manuel Domínguez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57 km2
Lartësia 420 m (m.n.d.)
Popullsia 37970[1] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3841034418
Prefiksi +34 (Spain) + 922 (Tenerife)
Faqja Zyrtare http://www.losrealejos.es

Los Realejos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Los Realejos ka 37970[1] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Instituto Canario de Estadística". Arkivuar nga origjinali origjinali më 19 prill 2014. Marrë më 30 prill 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]